Ihre Anfrage

Bitte alle mit * gekennzeichneten Felder ausfüllen.

Ihre bekannt gegebenen Daten (E-Mail-Adresse; optional: Anrede, Titel, Vorname, Zuname, Adresse, Telefon, Anfrage) werden von Oberösterreich Tourismus GmbH ausschließlich für die Bearbeitung Ihrer Anfrage verwendet und nur dann weitergegeben, wenn die Anfrage von Dritten (z.B. touristische Leistungsträger) zu beantworten ist. Siehe auch Datenschutzerklärung

/ Príjazd do Horného Rakúska

Príjazd do Horného Rakúska

Za menej ako tri hodiny z Bratislavy do Linzu

Zo Slovenska sa do Horného Rakúska dostanete veľmi rýchlo a pohodlne. Jednak autom, ale takisto aj vlakom a autobusom.

Die nachfolgende Bildergalerie ist mittels Pfeiltasten (links, rechts) bedienbar.

Autom

Horné Rakúsko leží v centri strednej Európy a adekvátne tomu je zo všetkých strán dobre prepojené s rakúskou a preto aj medzinárodnou sieťou diaľnic. Zo Slovenska sa dá do Horného Rakúska najrýchlejšie dostať cez Bratislavu do Viedne a ďalej diaľnicou A1 smerom na Linz.

Pozor: rakúske diaľnice podliehajú mýtu! To znamená, že za predné sklo treba nalepiť diaľničnú nálepku. Nálepku s platnosťou desať dní, jeden mesiac alebo jeden rok možno zakúpiť na hraničných priechodoch, čerpacích staniciach a v automobilových kluboch.

Myslite aj na zákonnú povinnú výbavu v Rakúsku: od 1. novembra do 15. apríla musia byť pri zimných jazdných podmienkach na všetkých štyroch kolesách založené zimné pneumatiky.

Vlakom

Prostredníctvom západnej železnice Westbahn medzi Viedňou, Linzom a Salzburgom je Horné Rakúsko spojené priamo s európskou sieťou železníc. Od polovice decembra 2015 sa možno dostať do Linzu vlakom z novej viedenskej hlavnej železničnej stanice za 1 hodinu 16 minút a z Letiska Viedeň za 1 hodinu 43 minút. Z Bratislavy trvá jazda vlakom do Linzu menej ako tri hodiny.

Autobusom

Horné Rakúsko je napojené na sieť medzinárodných autobusových liniek. Zo susedných krajín pravidelne premávajú autobusy predovšetkým do Linzu. Ako cieľová a východisková stanica autobusov medzinárodného združenia Eurolines je Horné Rakúsko spojené aj s Bratislavou prostredníctvom husto rozvetvenej siete týchto autobusových dopravcov.