Vaša správa

Please fill in all fields marked *.

The information you provide (email address; optional: salutation, title, name, surname, address, telephone number, request) is exclusively used by Oberösterreich Tourismus GmbH to process your request and is only disclosed if the request is to be answered by third parties (e.g. tourism service providers). See also the Privacy Notice

Špičkové lyžiarske strediská v Hornom Rakúsku

Sedem lyžiarskych stredísk, od športových až po príjemné a rodinné

Sedem špičkových lyžiarskych stredísk v Hornom Rakúsku vhodných na zimnú dovolenku. Majú spoločných hostiteľov, ktorí lákajú lyžiarov výhodnými ponukami.

The following photo gallery can be navigated with the arrow keys (left, right).

Mala by počas zimnej dovolenky panovať dobrá nálada a pohoda? Fanúšikovia lyžovania v takomto prípade nastúpia v Gosau, v turistickom regióne Dachstein Salzkammergut, do lyžiarskej oblasti Dachstein západ s jej 16 zábavnými zjazdovkami. Bubnové zjazdovky premasírujú lýtka, pretekárske trate otestujú lyžiarskych majstrov a drobci sa v detskom parku naučia, čo je to zábava na snehu. O bezstarostnú lyžovačku sa postará stredisko Hochficht v turistickom regióne Böhmerwald. Rodiny tu nájdu všetko, vďaka čomu si budú môcť svoju zimnú dovolenku uľahčiť. Od privítania v lyžiarskej aréne Hochficht, až po detský areál, v ktorom môžu rodičia sledovať vyvádzanie svojich detí z rodinnej kaviarne. Ďalším špičkovým miestom pre pôžitkárskych lyžiarov a rodiny s deťmi je lyžiarske stredisko Kasberg v obci Grünau im Almtal. Vďaka rôznorodým zjazdovkám, chatám s vyberanými miestnymi špecialitami a miestam na opaľovanie s výhľadom možno každodenné starosti zahodiť tam, kam patria - dolu do údolia.

Mali by sa deti na najbližšej rodinnej dovolenke učiť lyžovať alebo si vylepšiť svoju techniku? V takom prípade sú dobrou voľbou na prázdniny lyžiarske strediská nachádzajúce sa v strednej časti náhornej roviny v Hornom Rakúsku: lyžiarske stredisko Feuerkogel nad jazerom Traunsee ponúka ideálne podmienky na učenie v kombinácii s veľkolepým výhľadom na Salzkammergut. Ten, kto si zarezervuje zimnú rodinnú dovolenku v stredisku Wurzeralm v turistickom regióne Pyhrn-Priel nájde takisto vynikajúce podmienky na svoje prvé kroky v lyžovaní. Keď drobci zvládnu prvé oblúčiky, môžu vyraziť na obtiažnejšie zjazdovky.

Lyžiari, ktorí si spolu so zimnou dovolenkou zarezervujú aj športovú výzvu, budú v Hornom Rakúsku úspešní viacnásobne: lyžiarske stredisko na vrchu Höss v stredisku Hinterstoder má ako jediné v Hornom Rakúsku výberovú trať hodnú svetového pohára. Zdatní lyžiari sa v aréne Freesports Arena Dachstein Krippenstein v mestečku Obertraun premenia na nadšených freeriderov. Časopis Planet Snow označil varianty mimo značených zjazdoviek tohto vysokohorského lyžiarskeho strediska regiónu Salzkammergut za "hot spot" freeridovej scény.