Dvaja lyžiari pretekajú na zjazdovke najväčšej lyžiarskej oblasti Horného Rakúska, Dachstein West regiónu Salzkammergut

Vaša správa

Please fill in all fields marked *.

/ Zo zjazdovky do chaty

Zo zjazdovky do chaty

Tipy na ubytovanie v hornorakúskych lyžiarskych oblastiach

Čo by bola lyžovačka bez ubytovania v útulnej chate? Tu je ponuka lyžiarskych chát, v ktorých sa servírujú hornorakúske špeciality.

The following photo gallery can be navigated with the arrow keys (left, right).

V centre lyžiarskej oblasti Hochficht v pohorí Böhmerwald (Šumava) je hostinec "Gasthaus zum Überleben". Servíruje sa tu Blunzengröstl a iné poctivé jedlá z regionálnej kuchyne. Dobre najesť sa dá aj popri zjazdovkách rezortu Kasberg v regióne Salzkammergut. Chata Sonnalm Jagerspitz láka svojou kvalitnou klenutou vínnou pivnicou. Prvotriedna kulinárska adresa v rezorte Kasberg je vysokohorská chata priamo na zjazdovke, ktorá je známa vďaka "Almpfandln" - čerstvým jedlám servírovaným priamo na panvici.

Tipom na ubytovanie je chata Rottenhofhütte v lyžiarskom regióne Dachstein West, podávané mäso a syr sú z domáceho gazdovstva v doline. Aj v chate GoGosau je v programe servis po lyžovačke. Miestne suroviny, medzinárodný personál. Podľa tejto zásady sa riadia aj v chate Gjaidalm v športovisku Freesports Arena Dachstein Krippenstein. Suroviny pochádzajú prevažne z bio poľnohospodárstva. Kuchár veľa precestoval a pochádza z Nepálu. v pohorí Feuerkogel sa v horskej chate Edelweiß servíruje mimoriadna špecialita - sladký múčnik "Tuchentzipf": Kaiserschmarrn pečený vcelku a posypaný brusnicami.

V zariadení Hössalm v lyžiarskom stredisku Hinterstoder sa okrem zimného pohľadu na horské pásmo Tote Gebirge podáva domáce jedlo z teľacích pľúcok Kalbsbeuscherl.