Vaša správa

Please fill in all fields marked *.

The information you provide (email address; optional: salutation, title, name, surname, address, telephone number, request) is exclusively used by Oberösterreich Tourismus GmbH to process your request and is only disclosed if the request is to be answered by third parties (e.g. tourism service providers). See also the Privacy Notice

Zo zjazdovky do chaty

Tipy na ubytovanie v hornorakúskych lyžiarskych oblastiach

Čo by bola lyžovačka bez ubytovania v útulnej chate? Tu je ponuka lyžiarskych chát, v ktorých sa servírujú hornorakúske špeciality.

The following photo gallery can be navigated with the arrow keys (left, right).

V centre lyžiarskej oblasti Hochficht v pohorí Böhmerwald (Šumava) je hostinec "Gasthaus zum Überleben". Servíruje sa tu Blunzengröstl a iné poctivé jedlá z regionálnej kuchyne. Dobre najesť sa dá aj popri zjazdovkách rezortu Kasberg v regióne Salzkammergut. Chata Sonnalm Jagerspitz láka svojou kvalitnou klenutou vínnou pivnicou. Prvotriedna kulinárska adresa v rezorte Kasberg je vysokohorská chata priamo na zjazdovke, ktorá je známa vďaka "Almpfandln" - čerstvým jedlám servírovaným priamo na panvici.

Tipom na ubytovanie je chata Rottenhofhütte v lyžiarskom regióne Dachstein West, podávané mäso a syr sú z domáceho gazdovstva v doline. Aj v chate GoGosau je v programe servis po lyžovačke. Miestne suroviny, medzinárodný personál. Podľa tejto zásady sa riadia aj v chate Gjaidalm v športovisku Freesports Arena Dachstein Krippenstein. Suroviny pochádzajú prevažne z bio poľnohospodárstva. Kuchár veľa precestoval a pochádza z Nepálu. v pohorí Feuerkogel sa v horskej chate Edelweiß servíruje mimoriadna špecialita - sladký múčnik "Tuchentzipf": Kaiserschmarrn pečený vcelku a posypaný brusnicami.

V zariadení Hössalm v lyžiarskom stredisku Hinterstoder sa okrem zimného pohľadu na horské pásmo Tote Gebirge podáva domáce jedlo z teľacích pľúcok Kalbsbeuscherl.