Two bearded men and a blonde woman sit with drinks on a landing stage at Lake Wolfgang in Upper Austria. A woman in a dirndl sits on the back of one of the men, laughing. You can see St. Wolfgang Church and the mountains of the Salzkammergut in the background.

Vaša správa

Please fill in all fields marked *.

The information you provide (email address; optional: salutation, title, name, surname, address, telephone number, request) is exclusively used by Oberösterreich Tourismus GmbH to process your request and is only disclosed if the request is to be answered by third parties (e.g. tourism service providers). See also the Privacy Notice

Dovolenka v Hornom Rakúsku

Horné Rakúsko dokáže človeka prekvapiť. Na tomto malom kúsku zeme sú zastúpené skoro všetky typické prírodné scenérie Rakúska. Alpy v dovolenkových rajoch Pyhrn Priel a Salzkammergut majú tie najlepšie podmienky na turistiku na kratšie i dlhšie vzdialenosti, na lezenie a horskú cyklistiku v lete a samozrejme na lyžovačku v zime. Jeho slávne jazerá sľubujú schladenie po vysokohorskej túre. Linz, európske hlavné mesto kultúry 2009, je inšpirujúcou zmesou súčasného umenia a histórie. Údolie pri Dunaji okrem svojich zázrakov prírody, kultúrnych klenotov a kulinárskych špecialít hrdo prezentuje aj svoju športovo ladenú tvár - pri šliapaní do pedálov na dunajskej cyklotrase a pri prechádzkach po turistickom chodníku Donausteig. Región Mühlviertel tvorí šíra žulová vysočina. Táto časť s nefalšovane silným charakterom priam vyzýva na horskú cyklistiku a turistiku. Hrdí sa neuveriteľne bohatou pivnou kultúrou, kde sa ukrýva a na ochutnanie čaká množstvo pivných špecialít.

Salzkammergut - túžba po čistom pôžitku zo života

Pohoria a jazerá oblasti Salzkammergut (Soľná komora) sú známe na celom svete. Tento región láka ľudí už po tisícročia. Hallstatt, kultúrne dedičstvo UNESCO, ktoré leží v srdci Salzkammergut, prepožičiava svoje meno jednej celej epoche v dejinách ľudstva. Už 7 000 rokov sa tu ťaží soľ.  Vďaka cisárskemu dvoru, aristokracii a umelcom z čias rakúsko-uhorskej monarchie sa o mnoho storočí neskôr položil základný kameň tohto letoviska. Čaro Salzkammergut spočíva v jedinečnej polohe medzi Alpami a územím rozprestierajúcim sa okolo Álp s celkovo 76 jazerami, početnými riekami a potôčikmi a majestátnymi vrcholmi hôr. Nový turistický chodník Salzkammergut BergeSeen Trail ponúka na túrach na dlhšie vzdialenosti možnosť spoznať celý región.

Wanderweg im Mühlviertel

Bicykel a pivo v regióne Mühlviertel

Mühlviertel síce nie je vysokohorský región v tom pravom slova zmysle, ale pre horských cyklistov má v zálohe zopár zaťažkávacích trás. Veľký okruh žulovým pohorím (Große Granitlandrunde) má 258 kilometrov a prevýšenie 7 300 metrov. Ak si chcete oddýchnuť a načerpať nové sily, navštívte niektorý z pivovarov a ochutnajte vynikajúce pivné špeciality regiónu Mühlviertler.

Linz. V inej podobe

V Linzi, meste s prestížnym titulom UNESCO City of Media Arts, zohrávajú súčasnosť a budúcnosť dôležitú úlohu. Múzeum Ars Electronica Center umožňuje spoznať technické vychytávky budúcnosti. Steny starých priemyselných budov v lineckom prístave na Dunaji, ktoré patria exteriérovej galérii "Mural Harbor", zdobia nadrozmerné graffiti. Umelecké podujatie "Höhenrausch (Opojenie z výšok) pravidelne prezentuje moderné umenie vysoko nad strechami mestských domov.Po sérii nákupov v centre mesta dobre padne kúsok lineckej torty v niektorej z tradičných kaviarní. Na potulky večerným mestom lákajú podniky a reštaurácie od tých klasických hornorakúskych až po moderné a inovatívne. Kto má ešte chuť na koncert, operu alebo muzikál, môže navštíviť koncertný dom Brucknerhaus alebo hudobné divadlo Musiktheater am Volksgarten.

Cyklistika a potulky pri Dunaji

Dunajská cyklotrasa medzi Passau a Greinom je klasickou cyklistickou trasou vedúcou cez Horné Rakúsko. S miernym spádom kopíruje prúd Európy. Jedinečné zázraky prírody, ako je napríklad Dunajská slučka (Donauschlinge von Schlögen), sa striedajú s kultúrnymi pokladmi, ako je krajinské hlavné mesto Linz. Dôstojným záverom je mestečko Grein s najstarším obývateľným zámkom Rakúska a historickým mestským divadlom. Mimochodom, ak máte chuť objavovať poklady hornorakúskeho Dunaja po vlastných, vezmite si na mušku turistický chodník Donausteig.

Prales v národnom parku Vápencové Alpy

Región Pyhrn-Priel a národný park Vápencové Alpy (Kalkalpen) predstavujú veľkú športovú arénu pre turistov, horských cyklistov a dobrodružných športovcov. Stelesnením divočiny je práve národný park Vápencové Alpy, ktorý sa rozprestiera na zalesnených horských pásmach pohorí Reichraminger Hintergebirge a Sengsengebirge. Viac ako 5 000 hektárov starého bukového lesa v národnom parku Vápencové Alpy je na zozname svetového prírodného dedičstva UNESCO.

A woman in a yellow cap, light-coloured jacket and a camera in her hand stands laughing warmly at the Schlögener Schlinge oxbow view point in Upper Austria. A man in a black cycling outfit and sunglasses stands next to her, also laughing.
Wanderrast am See in Oberösterreich