© Photo: Oberösterreich Tourismus GmbH/Moritz Ablinger: Mountain biking in the Kalkalpen National Park
Mountain biking in the Kalkalpen National Park

Dovolenka na horskom bicykli v Hornom Rakúsku

Čo na to potrebujete?

Keď sa horský bicykel vydá na dovolenku, má naozaj špeciálne potreby. V noci chce byť dobre uzamknutý. Po výlete chce byť dôkladne vyčistený. A musí si byť istý, že o jeho majiteľa je nonstop dobre postarané a že na každom novom výlete alebo etape nájde správnu cestu.

 

Odborníci v centrách pre horskú cyklistiku v Salzkammergut a Národnom parku Vápencové Alpy to vedia a sú nastavení tak, aby dokázali splniť presne tieto predpoklady vydarenej dovolenky na horských bicykloch. Od raňajok pre športovcov a uzamknutej garáže na bicykle cez umyváreň bicyklov až po exkluzívny tip na výlet na ďalší deň.

 

A to platí pre akýkoľvek druh cyklistickej túry, aký si len človek vie predstaviť. Nezáleží na tom, či ide o individuálny výlet, ktorý si cyklista plánuje sám, pevne stanovenú cyklistickú dovolenku alebo viacdňovú túru od jedného kopca k druhému s vopred naplánovanou trasou a dopravou batožiny.

Naplánujte si cyklistickú dovolenku

Tu nájdete všetko, čo potrebujete na plánovanie cyklistickej dovolenky:

Najväčšie a najtvrdšie podujatie vysokohorskej cyklistiky v celom Rakúsku – Salzkammergut Mountain Bike Trophy

V regióne svetového dedičstva, v Salzkammergut, sa očakáva účasť približne 4 000 „rytierov na pedáloch“ 40 rôznych národností. Šesť rôznych pretekárskych vzdialeností – od 20 do 200 km – vedie cez jedinečnú panenskú prírodu pomedzi Hallstatt, Gosau, Obertrau a Bad Goisern, Bad Ischl a oblasť Ausseer Land.