©
© Foto: Oberösterreich Tourismus GmbH/Robert Maybach: Landschaft im Mühlviertel
Grüne Hügellandschaft im Mühlviertel

Vaša správa

Please fill in all fields marked *.

The information you provide (email address; optional: salutation, title, name, surname, address, telephone number, request) is exclusively used by Oberösterreich Tourismus GmbH to process your request and is only disclosed if the request is to be answered by third parties (e.g. tourism service providers). See also the Privacy Notice

Príchod do Horného Rakúska autom

Horné Rakúsko sa nachádza v srdci strednej Európy, vďaka čomu je zo všetkých strán dobre napojené na rakúsku, a teda aj medzinárodnú diaľničnú sieť. Plánovač trás vypočíta individuálne pre vás najrýchlejšiu príjazdovú trasu na miesto vašej dovolenky v Hornom Rakúsku.

Upozornenie: rakúske diaľnice sú spoplatnené! To znamená, že za predné sklo auta si musíte nalepiť rakúsku diaľničnú známku. Diaľničná známka s platnosťou desať dní, jeden mesiac alebo jeden rok sa dá zakúpiť na hraničných priechodoch, čerpacích staniciach a v automobilových kluboch.

Majte tiež na pamäti, že v Rakúsku platí zákonná povinnosť používať zimné pneumatiky. Tie musia byť pri zimných podmienkach na cestách v období od 1. novembra do 15. apríla namontované na všetkých štyroch kolesách.

Aktuálne dopravné informácie nájdete napríklad na webovej stránke rakúskeho automobilového klubu ÖAMTC.