© Photo: Oberösterreich Tourismus GmbH./Robert Maybach: Enjoy the view in Upper Austria
Enjoy the view in Upper Austria

Túra po pastvinách a víťazstvo nad vrcholmi

Turistika v Hornom Rakúsku od príjemnej po športovú

Celá krása prírody Horného Rakúska sa ukáže len tomu, kto ju fyzicky cíti. Každý si tu nájde svoj osobný prístup. Túra na horskú pastvinu. Prechádzka k vyhliadkovému miestu. Náročná túra na vrchol. Alebo séria lezení na stene, ktorá ponamáha každý sval.

Hornaté regióny na juhu Horného Rakúska - región Salzkammergut posiaty jazerami a prázdninový región Pyhrn-Priel - ponúkajú turistom na každom horizonte nové perspektívy. V dolinách príjemnú prechádzku okolo jazera. O horizont vyššie túru po horských pastvinách a chatách, z ktorých si človek môže vychutnať krásne výhľady i malé občerstvenie. A športovci pokračujú ďalej až na vrcholy hôr, kde sa týčia kríže, nad ktorými sa rozprestiera už len modrá obloha. Na severe Horného Rakúska a v bezprostrednej blízkosti s Českou republikou sa otvára žulová diaľava regiónu Mühlviertel. Od Šumavy a jej úchvatných vyhliadkových miest s panoramatickým výhľadom až na Alpy klesáme južne stále nižšie až do údolia Dunaja.

© Photo: Oberösterreich Tourismus GmbH/Karoline Pernegger: Hiking break
Hiking break at a lake in the Salzkammergut in Upper Austria

Dojmy z turistických túr

Video

Diaľková turistika a turistika po etapách

Diaľkové turistické trasy, ktoré kúsok po kúsku otvárajú dvere do krajiny a sveta miestnych ľudí, umožňujú intenzívne spoznať regióny Horného Rakúska.

Chodník BergeSeen Trail je veľkou slučkou prechádzajúcou cez Salzkammergut (Soľnú komoru). Turistický chodník Donausteig odkrýva prírodný a kultúrny priestor obrovského regiónu Stromtal od Passau až po mestečko Grein. A chodník cez Vápencové Alpy sa kľukatí pomedzi nedotknuté lesy národného parku Vápencové Alpy až k horským pastvinám prázdninového regiónu Pyhrn-Priel.

Turistické trasy