Aktuálne informácie a pokyny pre COVID-19 pre hostí a cestujúcich

Viac informácií

Horné Rakúsko – oplatí sa zažiť.

Pred vami sa rozprestiera krajina, ktorej rozmanitosť je neustálym zdrojom inšpiratívnych momentov. Laboratórium kultúry, v ktorom sa ustavične vyvíja niečo nové. Krajina plná radosti zo života pôsobiaca prekvapivo, skutočne a osviežujúco. Bohatá na hory, jazerá a lesy.

Od Soľnej komory, kraja letných rekreácií, cez jemne zvlnený Mühlviertel, dynamické hlavné mesto kultúry Linz na Dunaji až po alpský región Pyhrn-Priel. Naši hostia sa u nás cítia „gmiatlich“, čiže veľmi príjemne, a oceňujú náš zmysel pre rodinu aj našu chutnú domácu kuchyňu.

© Foto Oberösterreich Tourismus GmbH/Daniel Hinterramskogler: Eine Familie wandert über eine Almwiese in der Urlaubsregion Pyhrn-Priel.
Eine Familie wandert über eine Almwiese in der Urlaubsregion Pyhrn-Priel.
© Photo: Oberösterreich Tourismus GmbH/Moritz Ablinger: Danube cycle path in the Schlögener Schlinge
Danube cycle path in the Schlögener Schlinge
© Photo: Oberösterreich Tourismus GmbH/Robert Maybach: Linz in Upper Austria.
A bearded man laughs as he holds his camera on one of the Danube bridges in Linz – a blonde woman is opposite him. In the background is the Danube with boats, the Donaulände Park and Linz Castle.

Turistika v Hornom Rakúsku

Jedno z najkrajších outdoorových fitness centier v Alpách vás očakáva v celej svojej vznešenosti. Niekedy je jednoducho iba idylické, inokedy zasa divoké a rockové ako vy sami. Horné Rakúsko: športová aréna pre skutočných milovníkov prírody.

 

Viac informácií

Cyklistika v Hornom Rakúsku

Bohaté na hory, jazerá, rieky, kopce, lúky a lesy. Rovnako rozmanité ako krajinné scenérie sú aj cesty, po ktorých ich možno objavovať. Vyše 2 100 kilometrov cyklistických trás vedie k inšpirujúcim miestam, vzrušujúcim príbehom a ľuďom.

Viac informácií

Najpozoruhodnejšie miesta v Linzi

A to všetko dostupné peši v jednom jedinom meste. Linz, kultúrna metropola a UNESCO City of Media Arts, má v talóne ešte oveľa viac. Nasledujú tie najpozoruhodnejšie miesta v Linzi, ktoré návštevníci určite musia vidieť predtým, než mesto opäť opustia.

Prejsť na tipy

Zima v Hornom Rakúsku

Zima môže byť mierna alebo mrazivá. V každom prípade je Horné Rakúsko dobre vybavené na nefalšovanú zimnú zábavu. Lyžiarske oblasti od Dachsteinu na juhu až po Hochficht na severe prebúdzajú vzrušujúce chvíle v čerstvom prašane - či už pre rodiny a začiatočníkov, športových nadšencov lyžovania alebo vášnivých freeriderov. Užite si zimnú dovolenku na mieste, ktoré vám najviac vyhovuje.

 

Sedem najlepších lyžiarskych oblastí v Hornom Rakúsku

Krátka cesta – dlhotrvajúce potešenie z lyžovania

Hornorakúske lyžiarske oblasti sú pre dovolenkárov zo Slovenska na dosah. Len necelé tri hodiny trvá cesta z Bratislavy do Horného Rakúska - a teda aj k najbližšie položeným lyžiarskym strediskám v Alpách. 

Medzi siedmimi najlepšími lyžiarskymi oblasťami Horného Rakúska si každý nájde svojho favorita - od útulného prostredia cez rodinné až po športové.

Kto hľadá bezstarostné dni s rodinou, nájde ich v oblasti Hochficht v pohorí Böhmerwald (na Šumave), v stredisku Wurzeralmv regióne Pyhrn-Priel alebo v rezortoch na Kasberg a Feuerkogel v regióne Salzkammergut. Lyžiarska oblasť Dachstein West v regióne Salzkammergut ponúka kombináciu rodinnej zábavy a vyzývavých zjazdoviek. Naproti tomu sa športoví lyžiari snažia na jedinej hornorakúskej zjazdovke svetového pohára, v oblasti Hinterstoder. Alebo sa nechajú zlákať na freeridové lyžovanie v areáli Freesports Arena Dachstein Krippenstein.