Vaša správa

Please fill in all fields marked *.

Sedem lyžiarskych oblastí v Hornom Rakúsku

Krátka cesta – dlhotrvajúce potešenie z lyžovania

Hornorakúske lyžiarske oblasti sú pre dovolenkárov zo Slovenska na dosah. Len necelé tri hodiny trvá cesta z Bratislavy do Horného Rakúska - a teda aj k najbližšie položeným lyžiarskym strediskám v Alpách. Medzi siedmimi najlepšími lyžiarskymi oblasťami Horného Rakúska si každý nájde svojho favorita - od útulného prostredia cez rodinné až po športové.

Kto hľadá bezstarostné dni s rodinou, nájde ich v oblasti Hochficht v pohorí Böhmerwald (na Šumave), v stredisku Wurzeralm v regióne Pyhrn-Priel alebo v rezortoch na Kasberg a Feuerkogel v regióne Salzkammergut. Lyžiarska oblasť Dachstein West v regióne Salzkammergut ponúka kombináciu rodinnej zábavy a vyzývavých zjazdoviek. Naproti tomu sa športoví lyžiari snažia na jedinej hornorakúskej zjazdovke svetového pohára, v oblasti Hinterstoder. Alebo sa nechajú zlákať na freeridové lyžovanie v areáli Freesports Arena Dachstein Krippenstein.

Winter Spot

Objavte zimu v Hornom Rakúsku

Lyžiarsky raj Salzkammergut

Región Salzkammergut sprevádza lyžiarov vo všetkých obdobiach života: od prvých krokov v snehu cez spoločné rodinné zjazdovanie až lyžovanie v prašane.
Lyžiarske oblasti v regióne Salzkammergut

Rodinná zábava a zjazdovka svetového pohára

Región Pyhrn-Priel poskytuje lyžiarom dve lyžiarske oblasti: Rodinný Wurzeralm a športový Hinterstoder s úrovňou svetového pohára.
Lyžiarske oblasti regiónu Pyhrn-Priel

Lyžiarska oblasť Böhmerwald (Šumava)

Kto miluje zimné športy, nebude hľadať len v Alpách. Vo vysokom pohorí Böhmerwald (Šumava) sú v oblasti Hochficht najkrajšie zjazdovky regiónu Mühlviertel.
Lyžovanie v oblasti Hochficht

Lyžiarska oblasť pre športovcov

Zjazd svetového pohára, freeride v hlbokom snehu mimo zjazdovky a rytmus bubnovej zjazdovky. Horné Rakúsko vie, čo potrebujú športoví lyžiari.
Zážitková zjazdovka v Hornom Rakúsku

Lyžovanie na príjemnú nôtu

Počas lyžovania vychutnávať prírodu a krajinu. Deťom ukázať svet zimných športov. Príjemné lyžiarske oblasti Horného Rakúska.
Rodinné lyžiarske oblasti

Zimné dni plné pôžitku

Rozpohybujte telo na zjazdovke. Potom si vychutnajte masáž a saunu. Top adresy v Hornom Rakúsku na lyžovačku s wellness.
Lyžovačka vo wellness hoteli

Regionálna kuchyňa v chate

Aj ten najvytrvalejší športovec sa raz vráti do chaty. A poteší sa, keď ho tam rozmaznávajú miestnymi špecialitami.
Hornorakúske lyžiarske chaty